Papier kredowy na firmówki

Papier firmowy, jak już wcześniej pisałem, można zamówić wydrukowany na różnego rodzaju papierach. Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się, żeby wszelkie druki zamawiać na papierze kredowym. Czy jest to taka super sprawa?

Papier kredowy stał się szeroko popularny ze względu na swoje właściwości gładkości i połysku lub eleganckiego matu. Faktycznie papier kredowy jest bardzo miłym w dotyku i „odmiennym” papierem od powszechnie stosowanych papierów choćby w drukarkach. Niestety nie oznacza to, że papier taki nadaje się do wszystkiego…

Okazuje się, że papier kredowy przestaje być taki fajny w momencie gdy chcemy napisać na nim coś odręcznie „pisadłem”, które wyrzuca z siebie duże ilości tuszu. Sporządzenie pisma piórem ze stalówką może okazać się porażką, która jednocześnie może sprawić, że białe mankiety koszuli nagle, niespodziewanie nabiorą koloru. Papier kredowy nie ma tak dobrych właściwości wchłaniania jak ma to miejsce w przypadku papierów innego rodzaju jak offsetowy.

Na papier firmowy zdecydowanie polecam papiery innego typu, które nie są w żaden sposób powlekane. Idealnie sprawdzają się papiery wysokiej jakości (lux), które stosowane są do „lepszych” wydruków biurowych lub eleganckie papiery ozdobne przystosowane do pisania piórem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *