Papier firmowy w formacie innym niż A4

Papier firmowy zawsze kojarzyłem z zadrukowaną danymi adresowymi oraz telefonami kartką papieru w formacie A4. Jakież było moje zdziwienie gdy przyglądając się ofercie jednej z popularnych drukarń zauważyłem, że oferują oni druk papieru firmowego w formacie A5…

Format A5 jest dokładnie połową formatu A4 i na pierwszy rzut oka wydawał mi się zupełnie niezasadnym formatem. Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że papier taki może jednak mieć pewne bardzo uzasadnione zastosowanie.

Wiele ludzi używa papieru firmowego nie tylko jako papeterii do korespondencji firmowej ale również jako bardzo wdzięcznego podłoża do wydruku rachunków i faktur. Format A4 oczywiście jest formatem bardzo dobrym zarówno do druku listów jak i faktur, ale z pewnością nie wszyscy, którzy wystawiają faktury potrzebują tak wiele miejsca do zagospodarowania na wyliczeniowe tabelki. W większości przypadków papier firmowy w formacie A5 jest idealny do wydruku faktur, na które nie jest potrzebna tak duża powierzchnia jak na papierze A4.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *